Życie jest jedno – lekcja z przesłaniem
2017-04-12 13:54:33


Życie jest jedno – lekcja z przesłaniem

11 kwietnia 2017 r. uczniowie klas pierwszych Technikum Górniczego i Politechnicznego wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszkami Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej: st. post. Anną Biziorek i post. Martą Lendzion. Tematem spotkania było przestrzeganie prawa oraz odpowiedzialność karna młodych ludzi. Poruszony został problem zażywania narkotyków i innych środków odurzających oraz uświadomienie zagrożeń dotyczących korzystania z Internetu.

Uczniowie obejrzeli film pt. „Życie jest jedno – to nie gra”. Jego scenariusz powstał na kanwie prawdziwej historii grupy nieletnich sprawców czynów karalnych, wielokrotnie zatrzymywanych w Policyjnej Izbie Dziecka. Ich droga do kolizji z prawem zaczyna się całkiem niewinnie. Wagary, palenie papierosów, wulgarne zachowania. To jednak im nie wystarcza, postanawiają zdobyć „działkę”. Wtedy rozpoczyna się zgubna droga za kratki. Mija 5 lat, chłopcy wychodzą. Chcą zacząć normalnie żyć. Niestety nie mogą wdrożyć się do funkcjonowania w społeczeństwie. Mają trudność w znalezieniu pracy, gdyż jako osoby karane nie są mile widziane przez pracodawców. W końcu zaczynają rozumieć, że ten głupi wybryk z przed 5 lat nieodwracalnie spaprał im życie.

Film wywarł na zgromadzonych pierwszoklasistach ogromne wrażenie. Wyjątkowy realizm sytuacyjny, ciekawy wątek kryminalny oraz wbijające widzów w fotel sceny ulicznego pościgu za młodocianymi przestępcami sprawiają, że ten film jest doskonałą przestrogą przed łamaniem prawa.

Galeria

Zostaw komentarz