Współpraca z PRG Linter S.A

Podpisanie umowy o współpracy z PRG Linter S.A.

15 września firma PRG Linter S.A. podpisała umowę o współpracy ze Starostwem Powiatowym przy udziale ZSG w Łęcznej.  Efektem tej współpracy jest konkurs "Linteriada 1.0" skierowany do uczniów klas czwartych o profilu górniczym. Jego uczestnicy mają szansę sięgnąć po nagrodę w postaci tygodniowego pobytu w górach w ośrodku firmy.

- Chcemy w ten sposób promować współzawodnictwo w grupach – powiedział Arkadiusz Marucha dyrektor szkoły górniczej - wiadomo, że praca górnika to praca zespołowa. Chcemy rozwijać współpracę i stosunki interpersonalne wśród młodzieży, a także kształtować zdrową rywalizację pomiędzy uczniami.

Artur Wasil, prezes zarządu spółki PRG Linter S.A. stwierdził, że młodzi dostają szansę rozwoju osobistego i zespołowego, o którym można było kiedyś pomarzyć. W dzisiejszych czasach kompetencje interpersonalne, inteligencja emocjonalna są w cenie nie mniejszej niż nabyta wiedza. Chciemy dać młodym to, czego nam kiedyś brakowało – mówił - Chcemy, by uczniowie poznali czym jest zdrowa rywalizacja, bo to jest kształtowanie charakteru. Liczymy na to, że w przyszłości podejmą studia. Zawsze powtarzam, że studenci to są przyszli dyrektorzy kopalń.

- Cieszę się tą inicjatywą i chciałbym serdecznie podziękować za tę szansę dla młodzieży, a także za wyróżnienie w postaci cennych nagród – mówił Roman Cholewa starosta łęczyński.

Do udziału w Linteriadzie mogą zgłaszać się sześcioosobowe zespoły. Zgłoszenia drużyn trwają do 29 września w sekretariacie szkoły. Koordynatorem konkursu ze strony szkoły jest Ewa Pytka, nauczyciel przedmiotów zawodowych, natomiast ze strony spółki Linter Andrzej Fedurek, dyrektor ds. technicznych.

Galeria


I etap konkursu "Linteriada 1.0"


23 listopada uczniowie klas czwartych wzięli udział w I etapie Konkursu Współzawodnictwa Zespołowego „Linteriada 1.0”. Do eliminacji przystąpiły cztery sześcioosobowe drużyny: "Terminatorzy" z kl. 4a, "Cebulaczki" z kl. 4b, "Kryształowa Szóstka" z kl. 4c i "Broda Team" z kl. 4d. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny będzie tygodniowy pobyt w górach w ośrodku firmy PRG Linter S.A.

Uczniowie musieli w jak najszybszym czasie pokonać tor sprawności fizycznej i zadanie to wykonać jak najlepiej. Każdy błąd kosztował zawodnika 2 sekundy czasu. Zawody obserwowali koordynatorzy konkursu: Ewa Pytka, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSG i Andrzej Fedurek, dyrektor ds. technicznych PRG Linter S.A. Nad całością czuwali wuefiści: Piotr Gałat i Adam Matej.

Wyniki klasyfikacji:

I miejsce - "Celublaczki" z kl. 4b (czas 5,53 min.)
II miejsce - "Terminatorzy" z kl. 4a (czas 5,75)
III miejsce - "Broda Team" z kl. 4b (czas 6,01)
IV miejsce - "Kryształowa Szóstka" z kl. IVc (czas 6,21)

Mimo, że to pierwszy etap konkursu, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci gadżetów reklamowych firmy Linter.

Następną konkurencją z jaką zmierzą się drużyny, będzie przedstawienie projektu, który przysłuży się ulepszeniu działań górniczych, poprawie wyników technologicznych, ekonomicznych, ochronie środowiska, ale też polepszeniu sytuacji pracowników związanych z górnictwem.

Galeria


„Broda Team” zwycięzcą II i III etapu konkursu "Linteriada 1.0"

14 grudnia 2017 r. uczniowie klas czwartych wzięli udział w II i III etapie Konkursu Współzawodnictwa Zespołowego „Linteriada 1.0”. Przybyłych gości i zawodników czterech drużyn powitał dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha.

Tym razem drużyny miały za zadanie przygotowanie i zaprezentowanie projektu, który może przysłużyć się ulepszeniu działań górniczych, w tym poprawie wyników technologicznych, ekonomicznych lub ochronie środowiska, a także polepszeniu sytuacji pracowników związanych z górnictwem.

Uczniów oceniała komisja złożona ze specjalistów, pracowników PRG LINTER S.A.: Andrzej Fedurek dyrektor ds. technicznych, Tomasz Pruś, kierownik ds. mechanicznych, Łukasz Pecyna, kierownik ds. elektrycznych. Składy drużyn starały się zaprezentować innowacyjne pomysły i rzeczywiście tak było, komisja z zaciekawieniem obejrzała prezentacje i wysłuchała propozycji uczniów.

W trzecim etapie drużyny miały za zadanie przygotować pokaz fotograficzny związany z górnictwem i kopalnictwem – drużyna mogła zaprezentować maksymalnie sześć zdjęć, które zostały wykonane przez co najmniej jednego członka drużyny.

Po poszczególnych prezentacjach komisja przedstawiła wyniki, omawiając i doceniając wkład pracy każdej z drużyn. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni kalendarzami i a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach nagrodzeni cennymi nagrodami rzeczowymi.

Przed uczniami ostatni etap konkursu, ten najtrudniejszy, bo wymagający systematycznej pracy w ciągu roku. W styczniu drużynom zostaną przyznane punkty za średnią ocen wszystkich członków sześcioosobowego składu. Średnia ocen obejmuje cały rok szkolny i dotyczy przedmiotów zawodowych, wyznaczonych przez Komisję Oceniającą.

Zwycięzcy II etapu – projekt

I miejsce -"Broda Team" z kl. 4d

II miejsce - "Celublaczki" z kl. 4b

III miejsce - "Kryształowa Szóstka" z kl. IVc

IV miejsce - "Terminatorzy" z kl. 4a

Zwycięzcy III etapu – fotografia

I miejsce -"Broda Team" z kl. 4d

II miejsce - "Celublaczki" z kl. 4b

III miejsce - "Terminatorzy" z kl. 4a

IV miejsce - "Kryształowa Szóstka" z kl. IVc

Nagrodą dla zwycięzców całego konkursu będzie tygodniowy pobyt w górach w ośrodku firmy Linter Tour S.A. w Kompleksie Zagroń Istebna. 

Koordynatorami konkursu „Linteriada 1.0” są: Ewa Pytka, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSG w Łęcznej i Andrzej Fedurek, dyrektor ds. technicznych PRG Linter S.A.

Galeria


„Linteriada” rozstrzygnięta!

20 lutego 2018 r. w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej gościli przedstawiciele firmy PRG Linter S.A. Artur Wasil prezes PRG Linter S.A. i Andrzej Fedurek dyrektor ds. technicznych, koordynator konkursu oraz Kazimierz Radko skarbnik Powiatu. Spotkanie było szczególnie radosne, ponieważ dotyczyło wręczenia nagród zwycięzcom konkursu współzawodnictwa zespołowego „Linteriada 1.0”.

Dyrektor ZSG Arkadiusz Marucha dziękował organizatorom konkursu za pomysł, który zmobilizował młodzież do działania, a młodzieży za tak duże zaangażowanie. Uczniowie w sześcioosobowych zespołach rywalizowali o główną wygraną - tygodniowy pobyt w górach. Konkurs składał się z czterech etapów: testu sprawności, projektu usprawniającego działania w górnictwie, pokazu zdjęć związanych z górnictwem oraz średniej z wybranych przedmiotów zawodowych.

Cząstkowe wyniki ogłaszane były po każdym etapie konkursu, wyniki końcowe nie były więc wielkim zaskoczeniem dla jej uczestników. Każdy uczestnik drużyny otrzymał z rąk organizatorów dyplomy i nagrody.

Wyniki konkursu

I miejsce - "Broda Team" z kl. 4d technik elektryk 

II miejsce - "Celublaczki" z kl. 4b technik górnictwa podziemnego 

III miejsce - "Kryształowa Szóstka" z kl. 4c technik przeróbki kopalin stałych i technik mechanik 

IV miejsce - "Terminatorzy" z kl. 4a technik górnictwa podziemnego.

Każdy kto przystąpił do konkursu może czuć się zwycięzcą. Nie łatwo jest dołożyć sobie zadań zwłaszcza w klasie maturalnej, tym większe brawa dla wszystkich rywalizujących.

Podziękowania należą się także  koordynatorom konkursu: z ramienia ZSG zajmowała się nim Ewa Pytka, nauczyciel przedmiotów zawodowych, natomiast z ramienia firmy PRG Linter S.A. Andrzej Fedurek dyrektor ds. technicznych.

Zwycięska drużyna "Broda Team" w składzie: Piotr Lipczak, Paweł Barczak, Mateusz Pytka, Karol Kozdroń, Maciej Choroś i Jakub Okoń, wyruszy w marcu pojadą na tygodniowy pobyt do Istebnej do ośrodka wypoczynkowego firmy Linter Tour S.A.

Galeria


Wygrali w Linteriadzie i w nagrodę pojechali w góry

„Broda Team”, zwycięska drużyna, biorąca udział w konkursie ogłoszonym przez współpracującą ze szkołą firmą PRG Linter S.A., w dniach 19-25 marca przebywała w pięknie położonym w beskidzkich górach, ośrodku wypoczynkowym w Istebnie.

Młodzież wraz z opiekunami korzystała z ośrodka firmy Linter Tour S.A. Oprócz darmowego zakwaterowania, miała zapewnione całodzienne wyżywienie, możliwość darmowego korzystania z aquaparku, sauny i innych atrakcji. Pozostały czas zwycięzcy zagospodarowywali sobie sami. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, z naładowanymi akumulatorami na przyszły czas egzaminów maturalnych.

Na miejscu zwiedzili Wisłę, galerię trofeów Małysza, a także Istebną. Często w ośrodku korzystali z aquaparku, który nie dość, że był darmowy to jeszcze  nie limitowany czasowo. Atrakcją było także zjeżdżanie z położonego naprzeciwko ośrodka stoku. Jako, że czynny był dopiero w weekend  młodzież poradziła sobie inaczej… Zjeżdżali na workach, a potem na zakupionych jabłuszkach. Zjazd z wysokości 140 metrów to była dla nich super atrakcja.

Były także wędrówki po górach, na przykład pod trójstyk granicy Polski, Czech i Słowacji. Chłopcy chwalili sobie niesamowite widoki, jedynym mankamentem był brak śniegu, w czasie kiedy Lubelszczyzna była nim dosłownie zawalona. W Istebnej w piątek wieczorem uczestniczyli  w drodze krzyżowej w kościele Dobrego Pasterza, a w sobotę we mszy św. Czas minął szybko.

Zgodnie twierdzili że to była wspaniała nagroda, jakiej jeszcze nie mieli, niezwykle motywująca do podejmowania wysiłku na przyszłość.

Przypominamy, że w gronie zwycięskiej „Broda Team” znaleźli się: Piotr Lipczak, Paweł Barczak, Mateusz Pytka, Karol Kozdroń, Maciej Choroś i Jakub Okoń (uczniowie kl. 4d technik elektryk). Grupą opiekowali się nauczyciele przedmiotów zawodowych: Ewa Pytka (szkolny koordynator konkursu „Linteriada”) oraz Tomasz Saran (wychowawca klasy). Dzięki kreatywności uczniów również nauczyciele skorzystali ze wspaniałego wypoczynku.

W tym samym czasie w ośrodku odpoczywała młodzież z Ostrowa, zwycięzcy konkursu „Linteriada”, który równolegle odbywał się w ZS w Ostrowie Lubelskim.

Wszyscy uczniowie i opiekunowie dziękują firmie PRG „Linter” S.A. za wspaniały konkurs, a także niesamowitą nagrodę.

Galeria